Schüssler arcdiagnosztika

 
 
Schüssler-féle terápiás rendszer kidolgozója, Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler, német homeopátiás orvos 1873-ban jelentette meg első közleményét, amely szerint tizenkét ásványi sóval, „a szervezet élettani funkcionális szereivel” gyógyít. Az általa kidolgozott biokémiai terápiás rendszer alapgondolata az, hogy a különböző ásványi sók – melyek szerepet töltenek be a sejt felépítésén kívül enzimek működésében, az ideg és izomingerlékenység szabályozásában, ingerület átvitelben, a szervezet só-vízháztartás és sav-bázis egyensúlyának fenntartásában, és a vérképzésben is - hiánya különféle betegségek kialakulásához vezet, így azok pótlásával az egészség helyreállítható.
 
Schüssler-féle terápiás rendszerben alkalmazott szöveti sók alkalmazásakor nem egyszerűen a megszokott helyettesítő terápia elve érvényesül, hanem, mindez olyan természetes úton megvalósuló ingerterápiát jelent, melynek során a megfelelő információ sejtekhez juttatásával a számukra életfontosságú anorganikus sók táplálékból felvett mennyisége ismét növekszik, így ez a folyamat állítja helyre a szervezet megbillent egyensúlyát.
Habár a Schüssler-féle terápiás rendszer használata ma már több mint 130 éves, a mai napig a legmodernebbek közé tartozik, és széleskörű tapasztalatokkal rendelkezünk alkalmazásával kapcsolatban.
 
A Schüssler-féle terápiás rendszer alapját képező 12 féle szöveti só a következő:
Calcium fluoratum (folypát – kalcium-fluorid – CaF2)
Calcium phosphoricum (foszforsavas mész – kalcium-foszfát – CaHPO4 x 2H2O)
Ferrum phosphoricum (vas-foszfát – FePO4 x 4 H2O)
Kalium chloratum (kálium-klorid – KCl)
Kalium phosphoricum (kálium-foszfát – KH2PO4)
Kalium sulphuricum (kálium-szulfát – K2SO4)
Magnesium phosphoricum (magnézium-foszfát – MgHPO4 x 3H2O)
Natrium chloratum (nátrium-klorid – konyhasó – NaCl)
Natrium phosphoricum (nátrium-foszfát – Na2HPO4 x 12H2O)
Natrium sulphuricum (nátrium-szulfát – Glauber-só – Na2SO4)
Silicea (kvarc – kovasav – SiO2 x H2O)
Calcium sulphuricum (kalcium-szulfát – gipsz – CaSO4 x 2H2O)
 
Mikor alkalmazzuk a szöveti sókat?
Krónikus vagy speciális hiányállapotok kezelésére (pl. vérszegénység, izületi panaszok),
Akut betegségek kezelésére (pl. megfázás, lumbágó, vesegörcs),
Szépségünk megőrzésére, hiszen az arcon tünetként jelentkező különböző hiányállapotok esztétikai problémákat is okozhatnak.
 
Hogyan alkakmazzuk a szöveti sókat?
A tabletta formájában kapható ásványi sók a száj nyálkahártyájáról szívódnak fel, így szopogatni kell őket vagy a nyelv alá helyezve megvárni, amíg szétesnek.
Bevétel előtt és után 20-20 percig semmit sem együnk, igyunk (víz kivételével)!
Ne használjunk mentolos termékeket vagy eukaliptuszt tartalmazó külsőleges készítményt a kúra alatt!
Tartsuk távol erős sugárzástól!
Egy időben maximum 4 só alkalmazása javasolt.
 
Hogyan adagoljuk a szöveti sókat?
Krónikus estben vagy arcdiagnosztikával észlelt hiányállapot esetén napi 3-6 alkalommal 1-2 tabletta elszopogatása indokolt 2-3 hónapig (vagy 1,5 liter buborékmentes vízben feloldva a teljes napi mennyiséget, azt folyamatosan fogyasztva). Egy hónap kihagyásával a kúra ismételhető.
Akut esetekben 5-10 percenként 1-1 tabletta indokolt.
Gyerekek akut panaszok esetén óránként 1-2 tablettát kapnak, míg krónikus esetben naponta háromszor vagy négyszer 1 tablettát kell elszopogatniuk. Csecsemők és kisgyerekek kezelésekor a tablettát szét kell nyomni és a port a nyelvre szórni Csecsemőknek a tabletták vízben feloldva is adhatók!
 
Kik nem alkalmazhatnak a szöveti sókat?
Akiknél erőteljes laktóz érzékenység áll fenn (a tabletta kis mennyiségű laktózt tartalmaz).
Siliceát ne alkalmazzunk ha szervezetünkben valamilyen idegen anyag található (traumatológiai műtétek utáni csavarok, lemezek, pacemaker, fogamzásgátló spirál, implantátum –fogászati vagy esztétikai, különböző sztentek).
 
Kialakulhat-e mellékhatás a szöveti sók alkalmazása kapcsán?
Klasszikus gyógyszer mellékhatásoktól nem kell tartanunk, de erős laktóz érzékenység esetén gastrointestinális tünetek jelentkezhetnek.
Tapasztalatok szerint a homeopátiás globulusok alkalmazásával ellentétben a kezdeti rosszabbodás nem jellemző a szöveti sók alkalmazásakor.
 
Biztonságos-e a szöveti sók használata?
Az előállítás standardizált gyógyszergyári körülmények között történik. A homeopátiás gyógyszerkészítési szabályoknak megfelelően a kiindulási ásványi anyagot hígítási és dinamizálási folyamatnak vetik alá, így egy olyan új anyag jön létre amely alkalmas az információ továbbítására a sejtek felé.